REDMATCH היא TOPMATCH רוצים לדעת מדוע? לחצו כאן

כל תהליך גיוס הוא ייחודי. אנו יודעים היטב כי לגייס איש ייצור ולגייס מנהל תפעול הינם שני תהליכים שונים בתכלית. מאופי סינון המועמדים, למקורות הגיוס המעורבים, לאורך ומורכבות השלבים בתהליך הגיוס, אין משרה שזהה לחלוטין לקודמתה. מערכת טופ מאצ' נותנת פתרון למורכבות הזו: מצד אחד ניתן בקלות לנהל גיוסי מסה למוקד במערכת, ובו זמנית להגדיר תהליך מורכב ועשיר יותר למנהל המוקד החדש. כל משרה היא עולם בפני עצמו, ואנו מאפשרים לכם לקבוע עבור כל משרה חדשה  כיצד מסלול החיים שלה יראה במערכת.

מנגנון פרסום משרות וניהול מקורות גיוס

המנגנון מאפשר לנהל את מקורות הגיוס השונים, זמני הSLA שלהם כמו גם העלויות השונות הרלוונטיות אליהם. הנתונים הנאספים במנגנון מאפשרים ניתוחי כדאיות התקשרות מול ספקים וכדומה. באמצעות מדידה נכונה אנו מאפשרים אופטימיזציה של תקציבי גיוס, וחסכון משמעותי בעלויות המחלקה.

התאמה אוטומטית (matching) בין דרישות המשרה לנתוני המועמד​

המערכת מבצעת התאמה אוטומטית בין הדרישות שמוגדרות במשרה על ידי רכזת הגיוס (מילות חיפוש בקורות החיים, מיומנויות, השכלה, איזור מגורים וכו') ובין הפרמטרים של המועמד. כך ניתן למקסם את השימוש במאגר המועמדים הקיים טרם פרסום המשרה. ההתאמה משתנה כל העת בהתאם לשינויים שמוגדרים במשרה או שינויים בפרטי המועמדים.

ניתוח אוטומטי של קוח באנגלית ועברית

המערכת מבצעת ניתוח של הפרטים השונים מתוך קבצי קורות החיים ויוצרת מהם פרופיל  עבור המועמד.

ניהול מלא וחוצה ארגון של כלל תהליכי הגיוס

באמצעות המערכת רכזת הגיוס מנהלת ושולטת באופן מלא על תהליך הגיוס במשרות המנוהלות על ידה: הובלת המועמד דרך שלבי גיוס מותאמים למשרה, שמירת נתונים (קורות חיים, סיכומי ראיונות, קבצי ציונים ועוד) בתיק המועמד ואפשרות לשתף בהם מנהלים בארגון באמצעות מייל, תקשורת עם המועמד ועוד.

ניצול אופטימלי של תקציב הגיוס ע"י ניהול ומדידה של מקורות הגיוס

ניתן למדוד ולנטר באופן מדויק את המועמדים שהגיעו ממקורות הגיוס השונים: לאילו משרות נשלחו, האם התחילו תהליך, כמה מתוכם גוייסו, כמה נפסלו ומאילו סיבות וכך לבחור את מקורות הגיוס הרלוונטים עבור המשרות השונות, לקצר ולהוזיל את עלות הגיוס של כל מועמד.

אתר קריירה ארגוני תומך Employer-Branding

אנו יודעים להתאים את אתר הקריירה לשפה הארגונית.  מועמד  שנכנס לאתר הקריירה רואה את פרטי המשרות שפורסמו על ידי רכזת הגיוס, יכול להגיש מועמדות ולהתעדכן לגבי תהליך הגיוס בו מצוי במשרות אליהן הגיש את מועמדותו.  המועמד יוכל לעדכן את פרטיו בכל עת ולנהל את תיק המועמד שלו(בהנחה שאנו מאפשרים לו להרשם ולא רק להגיש מועמדות).

תמיכה בניהול הליכי ניוד פנימי

המערכת יכולה להתאים לתהליכי גיוס תוך ארגוניים שונים בהתאם לצרכי הארגון. קיימת האפשרות של אישורי ניוד פנימי בהררכיה ארגונית. כן קיימת האפשרות להעדפת תהליך הניוד הפנימי על פני גיוס חיצוני בפרסום ובשליחה למנהלים מגייסים.

חבר מביא חבר

מקור גיוס תוך ארגוני בעל חשיבות ויעילות גדולים – ניהול מקור גיוס זה והתאמת אופן העבודה בהתאם לצרכי הארגון כך שיהיה נגיש, מזמין, פשוט לתפעול ומותאם לשפה הארגונית. 

ביצוע Sourcing בעזרת רשתות חברתיות

ניתן בקלות רבה ובלחיצת כפתור לשתף משרה מתוך המערכת ברשתות חברתיות (facebook , linkedin). מועמד יוכל לצפות בפרטי המשרה, להגיש מועמדות והרכזת תראה את מעומדותו ישירות תחת המשרה במערכת.

ניהול מרכזי הערכה וקורסים

ממשק מרכזי הערכה מתקדם מאפשר לנהל את מרכזי ההערכה/ ימי ראיונות מרוכזים בארגון. ניתן, בקלות לשייך מועמדים למרכז הערכה, לזמן אותם במייל, לקבל תגובתם על הגעתם או אי הגעתם, שמשתקפת במערכת באופן מיידי.

ממשק מובייל מתקדם

בעידן שכולו מתבסס על המובייל, מועמדים יכולים לצפות במשרות ולהגיש מועמדות מתוך ממשק המובייל המותאם. כל הפונקציונליות שאנו יודעים לספק באתר הקריירה הארגוני, באה לידי ביטוי גם באתר המובייל המותאם.

שליחה אוטומטית של הודעות בהתאם לחוק הודעה לעובד ולמועמד בעבודה

מועמדים שמצויים בתהליך ולא נשלחה אליהם נוטיפיקציה במהלך החודשיים האחרונים, המערכת תשלח אליהם נוטיפיקציה מותאמת. כמו כן, בעת סגירת משרה, נשלחות נוטיפיקציות אוטומטיות לכל המועמדים שמצויים בתהליך במשרה.

ממשק חברות השמה

ממשק המאפשר לחברת ההשמה לשלוח מועמדים למשרה על פי דרישת רכזת הגיוס בארגון. הממשק מונע כפילויות ומאפשר לחברת ההשמה להיות מעודכנת כל העת במשרות רלוונטיות עבודה ובמועמדים שרשומים על שמה: פרטי המשרה בה נמצאים בתהליך גיוס, באיזה שלב נמצאים וכד. יוצר שקיפות בין חברת ההשמה ורכזת הגיוס.

ממשק מנהלים מגייסים

ממשק המאפשר עבודה עצמאית של המנהלים המקצועיים של הארגון בתהליך הגיוס. המנהלים המגייסים יכולים להיות מעורבים באופן אקטיבי בתהליך הגיוס, לקבל סטטוס גיוס ולהגיב למחלקת הגיוס על מועמדים שנשלחו אליהם.

קסטמיזציה של מבנה ארגוני

אנו יודעים מניסיון של שנים כיצד לבנות את המערכת כך שתתאים למבנה הארגוני ולהררכיה הארגונית של כל חברה וארגון במשק מחברות קטנות ועד חברות ענק בעלות סניפים רבים בארץ ובחו"ל

מודול דוחות מותאמים\ Crowdsourcing

כמערכת ענן הפעילה יותר מעשור אצל הלקוחות הגדולים והמתקדמים במשק הישראלי, צברה רדמאצ' נסיון רב בעולם המדידה הארגונית. על מנת לאפשר לכל ארגון להרוויח מהידע המצטבר הזה, קיים במערכת מאגר של דוחות אשר אופינו ונוצרו לאורך השנים אצל לקוחותינו השונים לאור הרעיונות שחלקו עמנו לגבי ניתוחי ומדידת תהליכי גיוס. כמובן שנשמח גם לאפיין עבורכם את הדוחות החשובים עבורכם לביצוע, ולדאוג לכך שכבר בעלייה לאויר תצוידו בכל הנדרש.

נסו אותנו עכשיו

הסכם רמת שירות

אבטחת מידע

התאמה לצרכי הארגון

דילוג לתוכן